Miesięcznik Polskiego Zrzeszenia Inżynierów i Techników Sanitarnych

PZITS

Zapowiedz webinarium PZITS: Jakie paliwo dla samochodu?

Wyzwania, jakie podejmuje Europa powodują, że przemysł motoryzacyjny proponuje paliwa alternatywne do stosowanych tradycyjnie paliw do napędu pojazdów. Stąd pomysł na seminarium pod tytułem „Jakie paliwo dla samochodu?

W trakcie seminarium postaramy się naświetlić między innymi jakie gazowe paliwo…CNG, LNG lub LPG, czy może wodór, jest najkorzystniejsze i dla jakiego samochodu. Jednym słowem, spróbujemy porównać technologie dla napędu silników w transporcie.

Zaprezentujemy trendy europejskie dotyczące tego zagadnienia i odniesiemy się do sytuacji na rynkach paliw gazowych. Zastanowimy się nad długofalowymi skutkami agresji Rosji na Ukrainę, w tym nad tym, jak ta sytuacja zmienia nasze spojrzenie na paliwa w niedalekiej przyszłości. Porozmawiamy o tym, jakie paliwo mogłoby być najbezpieczniejszym a jakie najtańszym, o ich właściwościach, oraz o tym, które z nich i w jaki sposób można wykorzystać do zasilania środków transportu.

Przyjrzymy się technologiom otrzymywania, kwestiom dotyczącym eksploatacji i uwarunkowań środowiskowych. Zwrócimy uwagę na wskaźniki procesów technologicznych oraz odniesiemy się do paliwa gazowego w gospodarce o obiegu zamkniętym. Podzielimy się wiedzą o badaniach i doświadczeniach z eksploatacji wybranych napędów.

Więcej szczegółów o wydarzeniu i rejestracji już wkrótce na stronie www.pzits.pl