Wyzwania, jakie podejmuje Europa powodują, że przemysł motoryzacyjny proponuje paliwa alternatywne do stosowanych tradycyjnie paliw do napędu pojazdów. Stąd pomysł na seminarium pod tytułem „Jakie paliwo dla samochodu?”
W trakcie seminarium postaramy się naświetlić między innymi jakie gazowe paliwo…CNG, LNG lub LPG, czy może wodór, jest najkorzystniejsze i dla jakiego samochodu. Jednym słowem, spróbujemy porównać technologie dla napędu silników w transporcie.
Zaprezentujemy trendy europejskie dotyczące tego zagadnienia i odniesiemy się do sytuacji na rynkach paliw gazowych. Zastanowimy się nad długofalowymi skutkami agresji Rosji na Ukrainę, w tym nad tym, jak ta sytuacja zmienia nasze spojrzenie na paliwa w niedalekiej przyszłości. Porozmawiamy o tym, jakie paliwo mogłoby być najbezpieczniejszym a jakie najtańszym, o ich właściwościach, oraz o tym, które z nich i w jaki sposób można wykorzystać do zasilania środków transportu.
Przyjrzymy się technologiom otrzymywania, kwestiom dotyczącym eksploatacji i uwarunkowań środowiskowych. Zwrócimy uwagę na wskaźniki procesów technologicznych oraz odniesiemy się do paliwa gazowego w gospodarce o obiegu zamkniętym. Podzielimy się wiedzą o badaniach i doświadczeniach z eksploatacji wybranych napędów.
Więcej szczegółów o wydarzeniu i rejestracji już wkrótce na stronie www.pzits.pl