Miesięcznik Polskiego Zrzeszenia Inżynierów i Techników Sanitarnych

PZITS

XII KONGRES PORT PC – Pompy ciepła w erze taryf dynamicznych, 13 czerwca 2024 r., Warszawa

13 czerwca 2024 r. w Warszawie odbędzie się XII Kongres, który będzie szczególnie ważnym momentem w 13-letniej historii stowarzyszenia i historii pomp ciepła w Polsce.

Kongres PORT PC to najważniejsze, coroczne wydarzenie branży pomp ciepła w Polsce, w każdym roku gromadzące kilkaset osób z branży techniki grzewczej i budynkowej. Spotkanie ma na celu integrację całej branży, a także wymianę wiedzy i doświadczeń pomiędzy specjalistami.

Do udziału w kongresie PORT PC gorąco zapraszamy instalatorów, projektantów, audytorów i certyfikatorów energetycznych, przedstawicieli organizacji branżowych, instytucji związanych z rozwojem rynku pomp ciepła w Polsce, przedstawicieli samorządów i innych przedstawicieli branży grzewczej, oraz wszystkie osoby zainteresowane tematyką efektywnych budynków przyszłości.


Ceny energii elektrycznej to niewątpliwie najważniejszy czynnik kształtujący zainteresowanie inwestorów montażem pompy ciepła. Mają one istotny wpływ na koszty eksploatacji tych urządzeń, choć oczywiście nie wyłączny. Mogliśmy się o tym przekonać w ostatnich kilkunastu miesiącach, gdy mocno rozpędzony polski rynek pomp ciepła wyraźnie wyhamował. Czy zatem spodziewane zmiany na rynku energii, w tym wprowadzenie taryf dynamicznych oraz odmrożenie cen paliw, przyniosą poprawę sytuacji? Co może zrobić branża, by rynek pomp ciepła powrócił na ścieżkę intensywnego rozwoju? Na jakie wsparcie może liczyć i jakie wyzwania ją czekają? – Na te i wiele innych pytań postaramy się wyczerpująco odpowiedzieć na XII Kongresie PORT PC „Pompy ciepła w erze taryf dynamicznych”. Wydarzenie odbędzie się 13 czerwca 2024 r. w Warszawie. Serdecznie na nie zapraszamy!

Formuła paneli dyskusyjnych

XII Kongres Polskiej Organizacji Rozwoju Technologii Pomp Ciepła „Pompy ciepła w erze taryf dynamicznych” to przede wszystkim doskonała okazja, by jak co roku zapoznać się z najnowszymi trendami i uwarunkowaniami rozwoju polskiego rynku pomp ciepła. Tym razem przyjrzymy się im zwłaszcza w kontekście realizacji ambitnych celów, które wyznacza niedawno znowelizowana dyrektywa budynkowa (EPDB), oraz globalnych trendów i spodziewanych zmian na rynku energii.

Podczas wydarzenia będzie czas nie tylko na ważne podsumowania i wiele ciekawych prezentacji, ale też na kilka paneli dyskusyjnych z udziałem specjalistów z Polski i zagranicy oraz przedstawicieli instytucji publicznych. Wszystkich uczestników wydarzenia zachęcamy do udziału w dyskusji.

Będziemy rozmawiać m.in. o wyzwaniach polskiego rynku pomp ciepła oraz dalszych i bliższych perspektywach jego rozwoju. Odniesiemy się do dobrych i złych praktyk wykonawczych i biznesowych, kwestii audytów energetycznych oraz istotnej roli instalatorów. Przeanalizujemy możliwości wdrażania regulacji unijnych, np. w zakresie odejścia do 2040 r. od wykorzystania paliw kopalnych w ogrzewaniu polskich budynków.

Zapraszamy do rejestracji: https://portpc.pl/rejestracja-2024/