Zapraszamy do korzystania z otwartego dostępu do poniższych publikacji:
- Marian Rubik: Niezawodność oraz trwałość instalacji chłodniczych i pomp ciepła. Część 1.
- Marian Rubik: Niezawodność oraz trwałość instalacji chłodniczych i pomp ciepła. Część 2.
- Marian Rubik: Powietrzne pompy ciepła. Rozwój technologii i perspektywy zastosowania tych urządzeń w ogrzewnictwie. Część 1.
- Marian Rubik: Powietrzne pompy ciepła. Rozwój technologii i perspektywy zastosowania tych urządzeń w ogrzewnictwie. Część 2.
- Marian Rubik: Intensyfikacja procesów wymiany ciepła w wymiennikach stosowanych w urządzeniach chłodniczych i pompach ciepła. Część 1.
- Marian Rubik: Intensyfikacja procesów wymiany ciepła w wymiennikach stosowanych w urządzeniach chłodniczych i pompach ciepła. Część 2.
- Marian Rubik: Intensyfikacja procesów wymiany ciepła w wymiennikach stosowanych w urządzeniach chłodniczych i pompach ciepła. Część 3.
- Oferta Wilo dla Przedsiębiorstw Ciepłowniczych: pompy i ich osprzęt
- Ewa Kecielewska, Iwona Mazurkiewicz: Systemy potwierdzenia jakości złączy i rur preizolowanych
- Marcin Malicki, Ryszard Zwierzchowski: Zastosowanie Absorpcyjnych Pomp Ciepła w Ciepłownictwie
- Zbigniew Downarowicz: STULZ Serwerownie ‒ chłodzenie na miarę potrzeb
- Małgorzata Niestępska: Zielone i cyfrowe ciepłownictwo XXI wieku
- Marian Rubik: Sprawność przeponowych wymienników ciepła
- Michał Piasecki, Krystyna Kostyrko: Entalpia ‒ wskaźnik jakości powietrza w pomieszczeniach o podwyższonej temperaturze i wilgotności
- Dariusz Czekalski, Paweł Obstawski: Badanie efektywności sprężarkowej pompy ciepła pracującej w trybie regulacji jakościowej i ilościowej w zależności od stopnia modulacji mocy grzewczej
- Barbara Pietruszka, Marta Malec: Urządzenia do przepływu powietrza montowane w przegrodach zewnętrznych
- Marian Rubik: Czy w Polsce jest szansa na wykorzystanie ciepła systemowego do wytwarzania chłodu na potrzeby klimatyzacji? Część 1.
- Marian Rubik: Czy w Polsce jest szansa na wykorzystanie ciepła systemowego do wytwarzania chłodu na potrzeby klimatyzacji? Część 2.
- Marian Rubik: Czy w Polsce jest szansa na wykorzystanie ciepła systemowego do wytwarzania chłodu na potrzeby klimatyzacji? Część 3.
- Małgorzata Niestępska: Europejski „zielony ład” na rynku ciepła i chłodu