Konkurs PORT PC dla firm instalacyjnych na najlepszy przykład rozwiązania w ramach akcji społecznej „Dom Bez Rachunków”
Dynamiczny rozwój rynku pomp ciepła i systemów fotowoltaicznych w budownictwie mieszkaniowym w Polsce przyczynia się do szybkiego wzrostu zainteresowania tą technologią. Dzisiejsze rozwiązania w których stosuje się pompy ciepła, charakteryzują się dużą innowacyjnością, wciąż prowadzone są badania i prace nad wzrostem ich efektywności energetycznej. Obserwując ten trend, Polska Organizacja Rozwoju Technologii Pomp Ciepła (PORT PC) postanowiła ogłosić konkurs dla firm instalacyjnych na najlepszy przykład rozwiązania w ramach akcji społecznej „Dom Bez Rachunków”.
Strona poświęcona konkursowi: http://bit.ly/konkursdbr2020
Cel konkursu
Celem Konkursu jest popularyzowanie tematyki pomp ciepła, fotowoltaiki oraz systemów wentylacyjnych z odzyskiem ciepła w budownictwie jednorodzinnym, inspirowanie architektów i projektantów do stosowania tego typu rozwiązań, rozwoju prac naukowo-badawczych związanych z tą tematyką, powielanie istniejących, sprawdzonych w praktyce instalacji, a przez to zwiększanie ilości rzeczywistych aplikacji pomp ciepła w tym sektorze, których skutkiem będzie wzrost udziału OZE oraz poprawa jakości powietrza w Polsce.
Dla kogo konkurs?
Do Konkursu mogą być zgłaszane projekty opisujące przykłady domów jednorodzinnych i osiedli domów jednorodzinnych, które wyposażone są w pompę ciepła, instalację fotowoltaiczną oraz wentylację z odzyskiem ciepła i oddane do użytkowania na terenie Polski przynajmniej rok przed ogłoszeniem konkursu.
Do aplikowania zachęcamy przede wszystkim firmy wykonawcze, ale również inwestorów, producentów i inne osoby, które mają wiedzę i zgodę na publikację zdjęć i danych dotyczących ciekawych projektów.
Termin zgłoszeń
Zgłoszenia konkursowe przygotowane zgodnie ze wzorem zgłoszenia konkursowego oraz formularzem zgody i oświadczenia, mogą być przesyłane do 14 lutego 2020 r. włącznie na adres mailowy: biuro@portpc.pl.
Rozstrzygnięcie konkursu
Rozstrzygnięcia Konkursu dokona Komisja w terminie do 20 lutego 2019 r., wybierając co najmniej 3 najlepsze projekty, biorąc pod uwagę przede wszystkim przesłanki merytoryczne (np. Efektywność), efekty środowiskowe (np. udział OZE, energooszczędność, wielkość redukcji CO2) i ekonomiczne (np. okres zwrotu, mechanizm finansowania), jak również pomysłowość i wielofunkcyjność aplikacji pomp ciepła oraz wszechstronność i możliwość powielania rozwiązań.
Wręczenie nagród
Już teraz serdecznie zapraszamy na prezentację projektów, która odbędzie się podczas uroczystej gali wręczenia nagród, planowanej w dniu 27 lutego 2020 r. na VIII Kongresie PORT PC „Nowe standardy w technice grzewczej budynków” w ramach targów ENEX w Kielcach. Głównym tematem VIII Kongresu PORTPC będzie efektywna elektryfikacja ogrzewania jako główny kierunek neutralności klimatycznej ogrzewnictwa i ciepłownictwa w Unii Europejskiej.
Strona VIII Kongresu PORT PC: www.portpc.pl/kongres
Regulamin wraz ze wzorem zgłoszenia konkursowego zamieszczony jest na stronie internetowej Organizatora Konkursu: http://bit.ly/konkursdbr2020
[Źródło: PORT PC]
Polska Organizacja Rozwoju Technologii Pomp Ciepła
Polska Organizacja Rozwoju Pomp Ciepła (PORT PC) jest stowarzyszeniem branżowym, którego celem jest wzmocnienie wizerunku technologii pomp ciepła poprzez stworzenie systemu zarządzania jakością, opracowanie i wdrożenie standardów technicznych oraz certyfikowanie i przeprowadzanie profesjonalnych porad technicznych na europejskim rynku. poziom uznany w skali europejskiej. PORT PC od 2012 roku jest członkiem Europejskiego Stowarzyszenia Pomp Ciepła (EHPA) z siedzibą
w Brukseli. Ponadto współpracuje z europejskimi organizacjami branżowymi, w tym z niemieckim BWP i niemieckim stowarzyszeniem inżynierów VDI.
Od 2018 roku PORT PC jest członkiem Porozumienia Branżowego na Rzecz Efektywności energetycznej POBE, skupującego 7 organizacji branżowych i stowarzyszeń.
Więcej informacji o PORT PC i POBE na stronie: www.portpc.pl oraz www.pobe.pl.